O firmie

 
    Gospodarstwo Rybackie KOCK - firma, która istnieje od ponad 40 lat, od roku 1993 roku zarejestrowana jako spółka pracownicza.

    Pierwsze informacje o stawach w Kocku pochodzą z zapisków kościelnych parafii Kock z 1645 r. oraz ks. A. Jabłonowskiej z 1879 r.

    Stawy w okolicach Ryk powstały 500 lat temu. W XIX wieku admirał carskiej floty dobudował kolejne. Stawy mają swoje nazwy: Okręt, Szalupa, Bryk, Korweta, Waleń.

    Jesteśmy obecnie jedną z największych i liczących się firm zajmujących się chowem i hodowlą karpia królewskiego oraz innych ryb słodkowodnych. Pracujemy na ok. 960 ha stawów (ponad 100 zbiorników). Stawy położone są w Pradolinie Wieprza na terenie powiatów Lubartów, Radzyń Podlaski, Łuków i Ryki, na gruntach mineralnych i torfowych. Stawy zasilane są przez rzeki Czarna i Świnka, pierwszej i drugiej klasy czystości oraz wody opadowe (śnieg, deszcz).

    Aby zapewnić najwyższą jakość ryb, hodujemy je z zachowaniem ich dobrostanu, określenie to odzwierciedla stan zdrowia fizycznego i psychicznego zwierzęcia, osiągany w warunkach pełnej harmonii osobnika z jego środowiskiem bytowania. W zakres tego pojęcia wchodzą również wszelkie manipulacje związane z odłowem, transportem i przetrzymywaniem ryb.

    Dla zapewnienia wyjątkowego smaku karpia do karmienia stosujemy tylko najwyższej jakości zboża pochodzące z produkcji krajowej, jest to w głównej mierze pszenżyto, pszenica, jęczmień i kukurydza. 

    Posiadamy wyposażone w baseny oraz napowietrzanie dwie profesjonalne hurtownie: w Warszawie oraz Kocik Młyn (gm. Białośliwie, pow. Piła, woj. wielkopolskie).

    Dzięki naszym pracownikom, którzy mają dużą praktykę w przewozie żywych ryb oraz samochodom wyposażonym w specjalistyczny osprzęt (baseny i tlen) możemy dostarczyć rybę w idealnej kondycji w dowolny rejon Polski i Europy.